יוסף מעצב שיער האתר הרשמי תספורות נשים תספורות גברים החלקות תוספות שיער תסרוקות כלה וערב טיפולים אודות המקום מאמרים מכירת מוצרי שיער למספרות ויחידים יוסף עיצוב שיער - דף ראשי Yossef Hair Design English website  
 
  יוסף עיצוב שיער

צביעת שיער: תהליך ביצוע הצביעה

צבע השיער הוא חומר שמשולב עם נוזל החמצן, שהוא החומר שהופך את הצבע לפעיל. אחוז החמצן משנה את דרגת הצבע, וככל שאחוז החמצן גבוה יותר כך הצבע בהיר יותר. אחוזי החמצן הנפוצים הם 1.9, 3, 6, 9 ו- 12 אחוזים. צבע עם 1.9 אחוזי חמצן בדרך כלל משמש לשטיפות ולצבעים כהים. צבעים עם 12 ו- 9 אחוזי חמצן בדרך כלל משמשים לצבעים בהירים, כגון: בלונדיני.

במרבית המקרים מורחים את הצבע מהשורשים, ולבסוף גם את הקצוות. את הקצוות צובעים רק בדקות האחרונות שלפני החפיפה. ישנם מקרים שבהם ניתן לבצע צביעה על שיער לח, למשל, כאשר צובעים לחום, שחור או צבע כהה אחר. השיער הלח מוהל מעט את חוזק הצבע, וכך הצבע הופך להיות "עדין" יותר. כאשר צובעים על שיער לח או רטוב אחוז החמצן שבצבע פוחת, וכך גם הנזק לשיער נמוך הרבה יותר. עם צמיחת השיער מחדשים את הצבע על ידי צביעה מחודשת של השורשים מעת לעת.

לבעלות שיער שיבה מוסיפים לצבע צבע בסיס. צבע הבסיס עוטף את שיער השיבה ועוזר לו להיצבע טוב יותר. ככל שהצבע הרצוי הוא בהיר יותר כך יותר קשה לו "להיתפס" על שיער השיבה. וכך גם להפך - ככל שהצבע הרצוי כהה יותר כך קל לו "להיתפס" על שיער השיבה. ישנו סוג מסוים של שיער שיבה שקשה יותר לצבוע, והוא מכונה "שיער קריסטלי". שיער קריסטלי דורש פעולת פיגמנטציה שבה מחדירים את הצבע לפני הצביעה, למשל, באמצעות מריחת צבע ללא חמצן לפני הצביעה הרגילה של הצבע עם החמצן. במקרה כזה, למעשה, מבצעים פעולת צביעה פעמיים: פעם אחת ללא חמצן ופעם נוספת עם חמצן.

בסופו של דבר, רצוי מאד שתהליך הצביעה יהיה יסודי ומקצועי, על מנת שלא יישארו חלקים "לא מכוסים", או חלקים עם צבע בלתי אחיד. לכן מומלץ מאד לבצע צביעה באופן מקצועי במספרות מקצועיות בלבד.

לקריאה נוספת בנושא צבעים לשיער

למאמרים נוספים בנושא טיפוח השיער

* * *

מספרת יוסף - מספרת בוטיק אשר ממוקמת בלב ליבה של תל-אביב ברחוב מלצ'ט פינת שינקין. במספרה תוכלו לקבל את כל שירותי השיער המתקדמים ביותר שקיימים היום בשוק אופנת השיער.

לקביעת תור התקשרו:
03-6200764, 054-9554820
מלצ'ט 30 פינת שינקין 45, תל-אביב


Yossef Hair Design
+972-3-6200764, +972-54-9554820
30 Melchett St. (45 Shenkin St.), Tel-Aviv, Israel

יוסף עיצוב שיער - דף הפייסבוק הרשמי הצטרפו לדף שלנו בפייסבוק